Zieleniec pod Orlicą – na wakacyjny wyjazd czy na zimowisko?

Daniel Malinowski 2023-05-16 0 komentarzy
Zieleniec pod Orlicą – na wakacyjny wyjazd czy na zimowisko?

Znajdujące się w południowo-zachodniej części kraju Sudety są górami tak malowniczymi, że warto je zobaczyć nie tylko przy pięknej letniej pogodzie, ale też jesienią, wiosną i zimą, kiedy pokrywają się śniegiem. Pod Orlicą – w Zieleńcu oraz w pobliskiej Lasówce – każdy spędzi czas tak, jak lubi najbardziej.

Turyści spragnieni białego szaleństwa, chcący spróbować swych sił w sportach zimowych, mają do dyspozycji świetnie przygotowane stoki i trasy zjazdowe. Miłośnicy górskich wędrówek mogą całymi dniami przemierzać wytyczone tu szlaki, zaś osoby lubiące spokojny lub nawet nieco leniwy wypoczynek mogą wybrać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji czy zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Liczne muzea i miasteczka z zabytkową architekturą dodatkowo urozmaicą pobyt.

Osada Orlica jest ośrodkiem całorocznym, na który składają się stylowe, drewniane domy, zagospodarowany teren z miejscem do grillowania oraz obiekty SPA termalnego. Goście mogą zamieszkać w jednym z trzech budynków wyposażonych we wszystko, co niezbędne. Każdy domek mieści po dwie komfortowo urządzone sypialnie, salon, aneks kuchenny oraz łazienkę. Dużą zaletą jest też ogrzewanie panelami elektrycznymi. W obiektach zastosowano nowoczesne urządzenia działające na podczerwień. Technologia ta zapewnia optymalną temperaturę w chłodne dni i sprawia, że w pomieszczeniach panują warunki właściwe do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym.

Zieleniec pod Orlicą to również dobry punkt wypadowy dla lubiących wyczynową jazdę na rowerze. Coś dla siebie znajdą także rodziny z dziećmi. W okolicy nie brakuje restauracji, w których można się posilić, zasmakować w regionalnej kuchni czy spędzić wieczór w gronie znajomych. Ciekawie prezentuje się też oferta pobliskich uzdrowisk.

Skomentuj wpis