W jakich sytuacjach pomoże działający w Poznaniu psycholog dziecięcy?

Amelia Sobczak 2023-06-28 0 komentarzy
W jakich sytuacjach pomoże działający w Poznaniu psycholog dziecięcy?

Problemów dotykających dzieci we współczesnym świecie jest coraz więcej. Jedne nie mogą się odnaleźć w nowym środowisku po przeprowadzce, inne mają problemy z akceptacją grupy rówieśniczej lub nie radzą sobie w szkole. Bywa też, że dziecko nie może uporać się z negatywnymi emocjami. Wszystko to może prowadzić do poważnych problemów, w tym wychowawczych w domu i w szkole. 

Nie mogąc sobie poradzić samodzielnie w dotarciu do swojej pociechy i pomóc jej w problemach, wielu rodziców decyduje się skorzystać z pomocy psychologa. Źródłem problemów może być bunt związany z nowym etapem dorastania, zazdrość o nowego członka rodziny albo rozwód rodziców. Zauważywszy takie problemy jak:

  • lęki,
  • niechęć do chodzenia do szkoły,
  • bójki z rówieśnikami,

można zwrócić się do odpowiedniego fachowca. Od lat przyjmuje w Poznaniu psycholog dziecięcy, który wesprze rodziców w dotarciu do dziecka i pomoże zbudować zaufanie pomiędzy nimi a latoroślą. Zaufanie w relacjach na linii dziecko-rodzic jest niezwykle ważne i ma wpływ na efektywność wychowania.

Pracownia Psychologiczna Pomocnia zatrudnia wielu specjalistów zajmujących się terapią dzieci i młodzieży. Są to osoby z bogatą wiedzą i doświadczeniem, dlatego mogą wypracować z rodzicami sposoby wspierania dziecka. Wiele rodzin opiera wychowanie na schematach wyniesionych z dzieciństwa, które niekoniecznie sprawdzają się we współczesnej rzeczywistości. Dlatego niezwykle istotne jest zrozumienie, jakie podejście wychowawcze mają opiekunowie, przybliżenie im innej perspektywy i wypracowanie nowych metod wychowawczych. 

Przychodząc do gabinetu, dziecko otoczone jest szacunkiem i empatią, dzięki czemu czuje się bezpiecznie i może się otworzyć przed psychologiem tworzącym atmosferę akceptacji i zrozumienia dla jego potrzeb.

Skomentuj wpis