U kogo zamówić tynki elewacyjne w Łodzi?

Patryk Sadowski 2023-09-09 0 komentarzy
U kogo zamówić tynki elewacyjne w Łodzi?

Deweloperzy oraz prywatni właściciele nieruchomości muszą zadecydować o rodzaju wykończenia ścian zewnętrznych. Najczęściej wybór pada na tynk elewacyjny, który jest stosunkowo tani (w porównaniu do innych dostępnych opcji), wytrzymały i równocześnie dobrze się prezentuje. 

Jakie są rodzaje tynków elewacyjnych?

Odgórnie istnieje podział na materiały grubowarstwowe i cienkowarstwowe. Pierwszy wariant to tynk, który powstaje na bazie cementu, a jego grubość przekracza 1,5 cm. Zwykle kładziony jest na ściany betonowe oraz mury. Mimo wysokiej wytrzymałości mechanicznej wykazuje niską odporność na kurczenie, co powoduje pęknięcia. Znacznie częściej stosowany jest wariant cienkowarstwowy, który można podzielić na tynk:

  • mineralny,
  • silikonowy,
  • silikatowy,
  • silikonowo-silikatowy,
  • nanosilikonowy.

Klienci mogą również wybrać określoną strukturę tynku (m.in. gładką, typu „baranek” czy „kornik”). Materiał jest nakładany na ścianę przy użyciu miotełki, kielni lub nowoczesną metodą natryskową. 

W Łodzi tynki elewacyjne można znaleźć w hurtowni materiałów wykończeniowych działającej pod nazwą Gold-Trade. Co ważne, klienci mogą skorzystać zarówno z oferty stacjonarnej, jak i online. Firma zapewnia transport wraz z rozładunkiem. W proponowanym asortymencie dostępne są tynki grubowarstwowe oraz cienkowarstwowe.

Skomentuj wpis