Talerzykowe wkręty do drewna - gdzie się sprawdzają?

Melania Michalak 2023-05-17 0 komentarzy
Talerzykowe wkręty do drewna - gdzie się sprawdzają?

Żaden zakład meblowy czy stolarski nie mógłby funkcjonować bez wkrętów. Te niepozorne elementy umożliwiające łączenie drewna z okuciami czy zawiasami, a ich średnica waha się z reguły między 0,5 a 6 mm. Na rynku występują wkręty zwykłe oraz samowiercące, zwiększające wygodę użytkowników, które nie wymagają używania wiertarek. Zainteresowani wybierają spośród modeli ze stali nierdzewnej, wykorzystywane w środowiskach narażonych na działanie wilgoci, mosiężne oraz ocynkowane. Każdy z nich jest zbudowany z walcowatego trzonu oraz łba z nacięciem. Odpowiednio dobrane nie wystają ponad płaszczyznę materiału, co zmniejsza ryzyko skaleczenia się. Z łatwością dociskają poszczególne elementy i są niepodatne na pękanie.

Potwierdzają to przedstawiciele firmy Nestrol, zajmujący się ich sprzedażą. Wkręty do drewna, jakie proponują, to wyroby najwyższej klasy, sprawdzające się w różnych warunkach. Korzystają z nich zarówno pracownicy zakładów stolarskich czy meblowych, jak i domowi majsterkowicze, którzy nie chcą przepłacać. Część z nich decyduje się na talerzykowe wkręty do drewnaz końcówką wiercącą. Modele tego typu nie potrzebują wcześniejszego nawiercania otworów, co skraca czas wykonywania prac. Odznaczają się widocznymi żebrami tnącymi oraz długim frezem i mają głębokie gniazda.

Wkręty dzieli się ze względu na zastosowanie, metodę montażu oraz materiał użyty do produkcji. Część z nich wykazuje odporność na rdzę i działanie silnych kwasów, co sprawia, że mogą być użytkowane niemalże w każdych warunkach. Sprawdzają się w przypadku sklejki, drewna miękkiego, płyt wiórowych, a niekiedy tworzyw sztucznych. Raz zamontowane, służą latami, ponieważ zachowują swoje pierwotne kształty i nie pękają.

Skomentuj wpis