Jak odkurzacz przemysłowy wpływa na pracę?

Melania Michalak 2023-03-01 0 komentarzy
Jak odkurzacz przemysłowy wpływa na pracę?

Obecnie od pracowników budowlanych wymaga się, aby przeprowadzane prace nie powodowały zbyt dużego zabrudzenia w budynku. Mowa szczególnie o roznoszeniu się sporej ilości pyłu, szkodliwego dla zdrowia. Na szczęście na rynku dostępne są specjalistyczne modele odkurzaczy, które doskonale radzą sobie niemal z każdym zanieczyszczeniem i odpadami różnego pochodzenia. Bieżące sprzątanie z wykorzystaniem tego typu sprzętu wpływa na jakość pracy oraz zadowolenie zleceniodawcy. Odkurzanie z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia znacznie przyspiesza też termin wykonania wszelkich prac remontowo-wykończeniowych.

Właściciele firm budowlanych mają do wyboru odkurzacz przemysłowy uniwersalny, a także specjalne modele przeznaczone do wciągania cieczy, olejów i wiórów czy ścinków oraz trójfazowe do pracy ciągłej. Na stronie ulpa.com.pl można znaleźć jeszcze wiele dodatkowych rodzajów odkurzaczy (pneumatyczne, antywybuchowe, odpylacze, systemy odkurzaczy centralnych, do przemysłu spożywczego i farmaceutycznego). Przed podjęciem decyzji o inwestycji w tego typu sprzęt, warto skontaktować się z przedstawicielami sklepu, którzy chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania.

Co jeszcze jest ważne podczas zakupu odkurzacza roboczego?

Wybrany model musi charakteryzować się wysoką wydajnością (o mocy powyżej 1200 W) oraz łatwością obsługi. Ponadto klienci powinni zwrócić uwagę na tzw. klasę pyłów. Wyróżnia się trzy podstawowe typy:

  • L (sprzęty stosowane przy drobnych pracach remontowych oraz w branży stolarskiej),
  • M (modele wciągające pyły mineralne oraz zanieczyszczenia powstałe w wyniku prac budowlanych takie jak tynk czy gips),
  • H (specjalistyczne urządzenia przeznaczone do likwidacji chorobotwórczych pyłów).

Skomentuj wpis