Gdzie zamówić online papier do piskląt?

Lena Rutkowska 2022-08-15 0 komentarzy
Gdzie zamówić online papier do piskląt?

Codzienne oczyszczanie za pomocą środków chemicznych nie zawsze jest dobrym pomysłem. Często jest kosztowne i mało efektywne, zwłaszcza przy znacznej hodowli. Polecaną opcją jest zastosowanie specjalnej wyściółki z wytrzymałego, wykonanego z naturalnego surowca papieru, która tworzy warstwę ochronną i izolacyjną. Wchłania wilgoć i absorbuje szkodliwe produkty przemiany materii kurcząt, zapobiegając nie tylko bałaganowi, ale też problemom zdrowotnym zwierząt. Dodatkowo jest również biodegradowalny. Może być potem mieszany z kompostownikiem i wykorzystywany jako nawóz. Łatwo go rozłożyć oraz sprzątnąć, co znacznie ułatwia oporządzanie pomieszczeń gospodarskich.

Papierowa warstwa jest bezpieczna, jej fragmenty nie powodują zadławienia czy zatorów u ptaków w przewodzie pokarmowym, dlatego można ją bezproblemowo wykorzystywać jako podłoże do wysypywania pokarmu. Dzięki temu nie traci się ziaren, które mogłoby zostać zanieczyszczone i zgnić w brudnej podściółce. Z pomocą nawierzchni łatwo wydzielić na terenie wylęgarni strefę żywienia, w której pisklęta będą mieć stały dostęp do paszy.

Papier sprawdza się też jako osłona wylewki. Zapobiega jej niszczeniu przez azot oraz pękaniu nawierzchni, niwelując koszty naprawcze. Stanowi też jeden z elementów wpływających na termoregulację. Oddziela pisklęta od chłodu płynącego z gruntu, co jest szczególnie ważne w miesiącach zimowych.

Wspomniany produkt w ilościach hurtowych hodowcy z województwa kujawsko - pomorskiego mogą zamówić online, korzystając z oferty dostępnej na stronie czppremium.pl. Pod podanym linkiem działa dystrybutor, który może zaproponować wysokojakościowy papier do piskląt o różnej grubości i kolorystyce, w zależności od potrzeb. 

Skomentuj wpis