Blaty z granitu

Dominik Kowalczyk 2018-12-14 0 komentarzy
Blaty z granitu

Czym odznaczają się takie blaty? Granit to tworzywo pozyskiwane ze skrystalizowanej magmy. Jego pełnokrystaliczna struktura sprawia, że poszczególne kawałki skał są widoczne gołym okiem. Każdy kawałek granitu jest niepowtarzalny – za każdym razem jego poszczególne elementy układają się w inny sposób. Granit w kuchni sprawia, że aranżacja jest w pełni wyjątkowa.

Oprócz wyjątkowego wyglądu granit charakteryzuje się również niezwykłymi właściwościami fizycznymi. Jest przede wszystkim niezwykle wytrzymały. To tworzywo obojętne na różnorakie czynniki, na które narażone są inne, mniej wytrzymałe materiały stosowane w kuchni. Granit jest w pełni odporny na działanie wilgoci. Wystarczy przetrzeć jego powierzchnię ściereczką, aby blat stał się suchy. Ten materiał jest wytrzymały również pod względem zarysowań. Można używać go w charakterze deski do krojenia. Drobne pęknięcia czy uszkodzenia, jakie pojawiają się dopiero po kilku latach używania, wystarczy wyszlifować. Warto również wspomnieć o tym, że granit nie poddaje się działaniu wysokich temperatur. Można swobodnie kłaść na nim garnki i patelnie dopiero co zdjęte z kuchenki. Granit jest także odporny na działanie kwasów.

Chcąc wybrać blaty granitowe odznaczające się wysoką jakością wykonania, warto zainteresować się ofertą na stronie mcgranit.pl. Dostępne tam wyroby i ozdoby z granitu oraz innych naturalnych materiałów są tworzone przez prawdziwych fachowców. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wyborze. Warto już teraz zapoznać się z ich produktami.

Skomentuj wpis