Stelaż na tunel foliowy

Anastazja Zając 2019-03-21 0 komentarzy
Stelaż na tunel foliowy

Odporny, solidny stelaż na tunel foliowy jest absolutną podstawą tej konstrukcji. Oczywiście, jakość i przepuszczalność światła folii odgrywają równie ważną rolę w kontekście uprawy roślin, ale trzeba zacząć od szkieletu, na którym opierają się pozostałe elementy.

Na stronie palakowo.pl można znaleźć nie tylko produkty niezbędne do wykonania konstrukcji, ale również dokładne, sprawdzone instrukcje montażu. W ten sposób, nie opuszczając jednej strony, ma się możliwość zdobycia pełnej wiedzy na temat wykonania tunelu foliowego do przydomowego lub działkowego ogródka.

Marka Pałąkowo dobiera wyłącznie produkty wykonane w Polsce. Atestowane rury i inne wytrzymałe elementy przebijają wytrzymałością i estetyką tanie, zagraniczne „jednorazówki”. Pałąk inspektowy jest trudny do wykonania we własnym zakresie, dlatego warto w niego zainwestować. Reszta to już kwestia doświadczenia i sprzętu, ale montaż naprawdę nie jest skomplikowany. Gotowa konstrukcja wytrzymuje nie miesiące, a lata eksploatacji, nawet pomimo wystawienia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Wykonanie stelażu jest zadaniem zarówno dla osób potrafiących spawać, jak i tych, którzy nie dysponują w tym zakresie doświadczeniem czy sprzętem. Istnieją różne metody i sposoby, by wznieść wytrzymałą konstrukcję, którą pokrywa się potem folią. Trzeba się również przygotować na kopanie czy wykonanie zaprawy cementowej. Wszystko po to, żeby efekt końcowy sprawdził się w praktycznym zastosowaniu. Uprawa roślin pod folią ma swoje oczywiste walory, ale pierwszym krokiem jest odpowiedni zakup pałąków, a następnie wzniesienie trwałego stelażu.

Skomentuj wpis