Olejek kokosowy na włosy

Dominik Kowalczyk 2019-06-17 0 komentarzy
Olejek kokosowy na włosy

Niektóre kobiety decydują się nakładać na włosy te oleje, które mają w kuchni, czyli oliwę z oliwek, olej z pestek winogron czy olej lniany bądź sezamowy. Jednak kiedy chce się uzyskać szczególnie dobre rezultaty, a przy tym cieszyć się pięknym zapachem włosów, warto sięgnąć po oleje specjalnie do tego celu przeznaczone. Jest nim na przykład olejek kokosowy na włosy wzbogacony witaminą E, który można znaleźć w sklepie Savon Cosmetics. Jest to oczywiście czysty olej kokosowy, bez żadnych sztucznych domieszek, który w pokojowej temperaturze przyjmuje stały stan i ma biały kolor, a przy tym przepięknie pachnie kokosem.

Nakładanie go na włosy jest więc dużo przyjemniejsze niż olejowanie innymi olejami, o woniach znacznie mniej przyjemnych dla nosa. Najważniejsze jednak są efekty, jakie olej kokosowy pozwala uzyskać. Te są zaś wspaniałe. Jego skład, bogaty między innymi w tłuszcze i aminokwasy, mocno odżywia włosy, jest więc idealny dla zniszczonych pasm, które łatwiej się rozczesują i są lepiej nawilżone, a także mniej podatne na złamania, na przykład podczas czesania. Olej kokosowy można też aplikować na skórę głowy w celu jej uspokojenia i odżywienia. Produkt ten powoduje też domknięcie łusek włosów, przez co pasma pięknie lśnią.

Nakładając go, wcale nie trzeba obawiać się o zwiększone przetłuszczanie się mających do tego tendencję pasm czy problem ze zmyciem. Jednak kiedy chce się mieć pewność, że włosy będą odbite od nasady, wystarczy nałożyć olej od połowy ich długości, ze szczególnym uwzględnieniem suchych końcówek.

Skomentuj wpis