Olej z konopii

Anna Pietrzak 2019-06-19 0 komentarzy
Olej z konopii

Produkowane z konopi medykamenty od lat są znane szczególnie z właściwości przeciwbólowych. Szeroko stosuje się je m.in. przy chorobie Parkinsona, a też niektórzy wskazują jej skuteczność w walce także ze stwardnieniem rozsianym czy nawet Alzheimerem, który uznawany jest za chorobę nieuleczalną. Dzisiaj jednak, oprócz produktów medycznych, często wykorzystuje się też produkty konopne, będące np. suplementami diety.

Jednym z takich produktów jest olej z konopii, dostępny pod adresem konopieizdrowie.pl. Pozyskuje się go z nasion, które są mocno oleiste. W procesie tłuczenia ważne jest, by odbywało się ono na zimno i wyłącznie z wyselekcjonowanych nasion. Oprócz walorów smakowych olej ten ma zdecydowanie więcej zalet. Jest chociażby źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6. Są one niezbędne do zachowania prawidłowych czynności życiowych, a przede wszystkim są niezbędne w profilaktyce zdrowia.

Co jeszcze można znaleźć w oleju z nasion konopnych? Przede wszystkim nie brakuje w nim różnych witamin, począwszy od witaminy A, E, K, a także tych z grupy B. Dzięki nim można skutecznie dbać o wzrok, skórę, kondycję włosów, a także pracę systemu immunologicznego i układu nerwowego. Ponadto jest on również źródłem wapnia, cynku i magnezu, które są podstawowymi pierwiastkami, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Jakim chorobom przeciwdziała? Wskazuje się na to, że redukuje poziom płytek miażdżycowych we krwi, co z kolei ma doskonałe przełożenie na walkę z miażdżycą, od której zaczyna się większość chorób układu krwionośnego. Co więcej – olej z konopi wzmacnia też naturalną florę bakteryjną. Ta zaś ma duże znaczenie nie tylko dla układu trawiennego, ale też odpornościowego. Innymi słowy – olej z pestek konopi wzmacnia organizm.

Skomentuj wpis