Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
gora-chrobrego.pl

Język angielski: drugi tryb warunkowy

Lena Rutkowska 2019-02-14 0 komentarzy
Wpis

 Używanie języka angielskiego w sposób poprawny i urozmaicony, wymaga nabycia odpowiednich umiejętności. Zalicza się do nich znajomość słownictwa oraz gramatyki. Co więcej, nie wystarczy sama wiedza teoretyczna. Istotne jest to, aby potrafić korzystać z niej w praktyce. 

Przydatną strukturą gramatyczną, z której można, z powodzeniem, korzystać w rozmowach i wypowiedziach, są tryby warunkowe. W języku angielskim występują ich następujące rodzaje:

  • zerowy tryb warunkowy
  • pierwszy tryb warunkowy
  • drugi tryb warunkowy
  • trzeci tryb warunkowy
  • tryby mieszane

Często stosowanym, jest drugi tryb warunkowy. Jego konstrukcja wygląda następująco:

If + Past Simple + Would + pozostałe części składowe zdania

Zastosowanie tego konkretnego trybu, ma sens, gdy w grę wchodzi mowa o zdarzeniach czysto hipotetycznych, które, teoretycznie, miałyby szansę na wydarzenie się w teraźniejszości. Stosowanie trybów nie jest trudne. Wymaga jedynie dobrego zrozumienia założeń teoretycznych, aby móc je potem zastosować w praktyce.

Chcąc nabyć umiejętność używania ich w codziennych wypowiedziach, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na wyćwiczenie tej konkretnej zdolności. Świetnym i sprawdzonym sposobem, jest wykonywanie dużej ilości ćwiczeń i zadań. Czasem może wydawać się, że powtarzanie podobnych zdań jest mozolne i niepotrzebne. Jednakże prawda jest taka, że to właśnie takie systematyczne ćwiczenia, przynoszą w efekcie końcowym sukces.

Dzięki internetowemu serwisowi angielskie-slowka.pl, można zapoznać się z teoretyczną i praktyczną stroną trybów warunkowych.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!