Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
gora-chrobrego.pl

Jak wybrać zasilacz do LED-ów

Michalina Duda 2018-12-16 0 komentarzy
Wpis

Niektóre rozwiązania cieszą się popularnością nie na wyrost. Jest tak w przypadku wielu akcesoriów dostępnych na ultra-elektro.pl, powszechnie wybieranych przez Klientów sklepów. Jednym z nich jest zasilacz do LED 12V. Urządzenie znane również między innymi z laptopów oraz pozostałego sprzętu elektronicznego to zasilacz stało-napięciowy DC. W katalogu sklepu znajduje się szeroki wybór modeli o różnych możliwościach, przystosowanych do mocy i struktury instalacji.

Decydując o wyborze odpowiedniego modelu, należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych, takich jak:

 • bezpieczeństwo — o wiele większe przy zasilaczach DC niż AC — tryb pracy nie powoduje nadmiernego nagrzewania zasilacza,
  moc — nie powinno się maksymalnie obciążać zasilacza, zapewniając mu odpowiedni zapas mocy,
  wodoodporność — w zależności warunków pracy, szczególnie istotna w łazienkach czy kuchniach,
  klasa — szczególnie przy profesjonalnych aplikacjach, jest to czynnik, który uwzględnia stopień i liczbę zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych, przeciwzwarciowych, a także filtry i korektory.

Podział dostępnych modeli ze względu na funkcjonalność:

 • zasilacze typu detoskop,
 • zasilacze gniazdkowe,
 • zasilacze modułowe,
 • zasilacze hermetyczne (wodoodporne),
 • zasilacze ze stabilizacją prądową  - najmniej popularna opcja, którą jednak można odnaleźć w naświetlaczach i lampach z zasilaniem 230 V AC.

Należy również pamiętać, by wystrzegać się elektronicznych zasilaczy impulsowych i transformatorów toroidalnych, stosowanych z halogenami, ponieważ ich właściwości uniemożliwiają poprawną pracę LED-ów.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!