Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
gora-chrobrego.pl

Doradztwo biznesowe i unijne

Jacek Król 2018-12-31 0 komentarzy
Wpis

Know-How niezbędne w biznesie

Wielu przedsiębiorców opiera swój biznes na ciekawym pomyśle, znajomości rynku czy niezbędnej intuicji. I choć pomaga to w rozwijaniu produktów i usług, bez kompleksowej wiedzy z wielu dziedzin trudno przebić „szklany sufit” – zdominować rynek, wejść w eksport, zwiększyć produkcję i zatrudnienie czy przekształcić formę własnościową.

Do osiągania sukcesów niezbędna jest wiedza między innymi z obszarów:

  • prawa,
  • ekonomii,
  • zarządzania,
  • komunikacji,
  • psychologii.

Właśnie dlatego na wielu etapach działalności potrzebne jest profesjonalne doradztwo. Firmy takie jak Sense Consulting zbierają doświadczenie z każdą kolejną współpracą, dzięki czemu z biegiem lat poszerzają ofertę i przekazują jeszcze bardziej wartościowy zastrzyk know-how.

Można podać wiele przykładów

Zespół wykwalifikowanych doradców z SenseConsulting.pl jest nieocenionym wsparciem np. przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Równolegle funkcjonuje wiele programów, z których można otrzymać środki na innowacje, eksport czy rozwój przedsiębiorstwa. Tym trudniej zdecydować się na konkretny projekt, zebrać dokumentację, zrealizować zadanie zgodnie z zasadami – szczególnie jeśli nie miało się wcześniej doświadczenia w pozyskiwaniu środków unijnych.

Podobne mechanizmy zachodzą w każdym innym obszarze zarządzania przedsiębiorstwem. Wielu biznesmenów ma świetne pomysły, ale z racji braku czasu czy doświadczenia nie dysponuje możliwościami zestawienia ich z uwarunkowaniami prawnymi czy ekonomicznymi. Wsparcie doradców pozwala zamienić ciekawą ideę w racjonalny, opłacalny i legalny biznes.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!